Hitéletünk


Iskolánkkal kapcsolatban is fogós kérdés az, hogy mitől református a gimnázium. Természetesen először olyan dolgok juthatnak eszünkbe, hogy “Áldás, békesség!”-gel köszönünk egymásnak, és a diákok órarendjében szerepel a misztikus “hittanóra”. Gondolhatunk még az áhítatokra, csendesnapokra, bibliaórákra és Istentiszteletekre, amelyek az iskolai életünk szerves részét képezik. Ezek mellett minden pénteken ifjúsági bibliakörben van lehetőségünk összegyűlni, ahová nem csak iskolánk diákjai jönnek, mert ez egyben gyülekezetünk alkalma is. A hitéletünk részeként nyári táborokat is szervezünk, ahol a fiatalok nemcsak jól szórakozhatnak, hanem személyiségüket is fejleszthetik a lelki épülésük által.

Időnként felmerül a kérdés, hogy ezek az alkalmak mennyi többlet terhet jelentenek az egyébként sem könnyű iskolai életben. Ilyenkor nyílik alkalom megérteni, hogy a hitéleti alkalmak éppen arra szolgálnak, hogy felfedezzük: Isten a forrás, ahonnan erőt meríthetünk a sok feladat elvégzéséhez. Felismerhetjük, hogyan épít minket az Úr a kihívások és feladatok által és hogyan tudjuk egymást szeretetteljes lelkülettel segíteni még a legmegterhelőbb helyzetekben is. Természetesen egyikünk sem jutott még a tökéletességre, de éppen ez indokolja és mutatja meg, hogy mennyire nagy szükségünk van Istenre, a Benne való hitre, és a Vele töltött időre.