Sikeres Atlétikai verseny

A hagyományokhoz híven 2019. október 5-én, szombaton a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona rendezte meg a Református Középiskolák XVII. Nemzetközi Atlétikai találkozóját. A verseny lebonyolítója a Hajdú-Bihar Megyei Atlétikai Szövetség, helyszíne a Gyulai István Atlétikai Stadion volt. A verseny résztvevői a magyarországi és külföldi református középiskolák tanulói, illetve a régió meghívott felekezeti iskolái voltak.
Iskolánk 15. alkalommal vett részt a sporttalálkozón.  Testnevelői munkaközösségünk kiválogatása alapján 6 leány és 11 fiú sportolót utazott a versenyre. A szakmai kísérők, Molnár Attila és Dr. Fülöp Tiborné testnevelők voltak. A szombati borongós időjárás nem kedvezett a szabadtéri versenyzésnek. A körülményeket leküzdve, az előző évekhez hasonlóan, diákjaink egyéni teljesítményei ismét sok dobogós és pontszerző eredménnyel erősítették az iskolai csapat összesített helyezését. A kísérő tanárok nagyon elégedettek voltak a látott küzdőszellemmel. 
 
Iskolánk csapat helyezései:
Összesített csapat eredmény: 3. hely
Fiú csapat: 1. hely / Leány csapat: 4. hely
Leány svédváltó csapat: 1. hely
(Bán Hanna, Botocska Gréta, Mészáros Bianka, Tóth Nikolett)
Fiú svédváltó csapat: 6. hely
(Szép Marcel, Némedi Máté, Kókai János, Kiss András)
Egyéni dobogósok és pontszerző helyezettek:
1. hely:
Szép Marcel (100m síkfutás/ 11,46 mp)
Tóth Nikolett (800m síkfutás/2:31,00 perc)
2. hely:
Tóth Levente (1500m síkfutás/4:59,45 perc)
Kiss András (súlylökés/9,89 m)
Mészáros Bianka (800m síkfutás/2:52,18 perc)
3. hely: 
Horváth Zoltán (távolugrás/566 cm)
Némedi Máté (távolugrás/531 cm)
Kókai János (1500m síkfutás/4:48,87 perc)
Szép Marcel (400m síkfutás/59,95 mp)
4. hely:
Árgyelán Tamás (távolugrás/542 cm)
Bálint Ákos (magasugrás/160 cm)
Marticsek Milán (távolugrás/530 cm)
Tóth Nikolett (100m síkfutás/14,10 mp)
5. hely:
Horváth Zoltán (400m/58,99 mp)
Árgyelán Tamás (távolugrás/542 cm)
Czira Tamás (magasugrás/150 cm)
Marticsek Milán (1500m síkfutás/4:53,85 perc)
Király Villő (400m síkfutás/1:19,64 perc)
Mészáros Bianka (súlylökés/6,39 m)
Botocska Gréta (magasugrás/140 cm)
6. hely: 
Némedi Máté (100m síkfutás/13,12 mp)
Fogl Virág (400m síkfutás/1:20,00 perc)
+ csapattag volt: Hegedűs György