Kollégiumunk bemutatása és programjai, amelyek rád várnak

Kollégiumunk a keresztény nevelés értékrend-átalakító nagy feladatát látja el. Nevelőink a tanulók lelki növekedéséhez minden segítséget megadnak. A hitében még az út elején járó gyerekeknek egészséges lelki táplálékra és vezetésre van szüksége.

A kollégium segíti és kiegészíti az iskolai tanulást. A szeretet jegyében otthont nyújt a növendékek számára. Biztosítja teljes ellátásukat és a nyugodt tanulás feltételeit a napi feladatok megoldásában. Minden tevékenységével a növendékek színvonalas szellemi, lelki, fejlődését szolgálja.

A Széchenyi tér 4. szám alatt lévő kollégiumi épületünk 60 fő befogadására alkalmas. A fiúk lehelyezése a földszinten, a lányoké az emeleten történik. Az egymástól teljesen elkülönített két rész külön-külön rendelkezik vizes blokkokkal. Nagyméretű társalgó biztosítja a helyet a közös események megrendezéséhez. Az étkezést a minden eszközzel felszerelt tálalókonyha segíti. Szép parkosított udvar áll rendelkezésre jó idő esetén a pihenésre, valamint kerti programjaink megtartásához.

A tanév során rád váró programjaink:

 • Újonnan érkezett tanulóink befogadó kerti partija
 • Ünnepi megemlékezések
 • Mikulás est
 • Mézeskalács sütés
 • Karácsonyi est
 • Farsangi mulatság
 • Bográcsozás az udvaron
 • Kirándulás, színházlátogatás
 • Flekkensütés
 • Ballagók búcsúestje, ünnepi vacsora
 • Hitéleti alkalmak, heti bibliaóra, zenehallgatás

Szabadidős lehetőségek a kollégiumban:

 • Internet elérhetőség, számítógépes játékok.
 • TV, CD, HIFI
 • Professzionális csocsó
 • Asztalitenisz
 • Sakk, kártya, társasjáték
 • Foci a tornateremben
 • Konditerem a szomszédban elérhető
 • Mozi közvetlenül a közelben

Az éjszakák időtartama alatt pedagógiai felügyelő gondoskodik tanulóink nyugodt pihenéséről.

Kollégiumunkba szeretettel várunk benneteket.

Hegedűs Károly
Mk.vez.