Kécskei Pallérozó 2020

 

Gimnáziumunk sokéves hagyományra visszatekintő eseménye, a Kécskei Pallérozó -bár a szokásostól eltérően egynapos formában- 2020. augusztus 28-án, idén is megrendezésre került. A rendezvény keretein belül a négy bejövő osztályunk diákjainak, osztályfőnökeinek, s leendő tanárainak lehetőségük nyílt egymás megismerésére, a gólyák bepillantást nyerhettek iskolánk szellemiségébe, és közösen hangolódhattak a napokon belül induló új tanévre. Kocsis Szilvia tanárnő, Molnár Attila tanár úr és Körtvélyesi Dávid, DÖK segítő tanár úr szervezésében és koordinálásával iskolánk DÖK csapata az érkező gólyákat sok játékos feladattal és élményekben gazdag, sokszínű programmal lelkesen várta. Az időjárás kedvező alakulásának köszönhetően egy emlékezetes késő nyári napot tölthettek tanáraink s diákjaink a festői szépségű tiszakécskei parton, ahol ismerkedős, jégtörő feladatokban, és csapatépítő játékokban vehettek részt. Az osztályok osztályfőnökeikkel és DÖK segítőikkel négy állomást jártak be, ahol más-más jellegű programon vettek részt: volt tábortánc-tanulás, hittan-sátor, íjászat, s idén is nagy népszerűségnek örvendett a szimbolikus jelentésű sárkányhajózás, amely ráhangolta diákjainkat a következő négy illetve hat éven át tartó „egy csónakban evezés” érzésére, szükségességére, s annak örömére. Ezt követően Lencsésné Balogh Lídia tanárnő szemléletes áhítata következett, majd az iskola vezetőségének nevében Dr. Cziráné Dr. Kőházi-Kis Tímea igazgatóasszony köszöntötte szeretettel, s néhány bátorító gondolattal iskolánk új növendékeit. Az ebédet követő kis pihenő után a délután iskolánk testnevelőinek vezetésével sportszámokkal, illetve strandolási lehetőséggel folytatódott a Tiszakécskei Élményfürdőben. A nap lezárásaként a hazaindulás előtt az új osztályok oklevelet vettek át a Pallérozón való részvételükért, s mintegy, az előttük álló évekre szóló útravalóként.

Az együtt töltött felejthetetlen napért és a maradandó szép élményekért köszönet illeti mindazokat, akik a gólyanap szervezésében és lebonyolításában helytállásukkal és fáradhatatlan munkájukkal tanárként, vagy diákként részt vettek. Név szerint köszönjük Sipos Márk(12.d), Nagy Lili (12.a), Janik Dorina(12.c), Mészáros Bianka(11.a), Sánta Panna (11.a), Gulyás Kornél (11.b), Szűcs Róbert(11.b), Horváth Enikő(11.c), Pető Anna (11.c), Balázs Bianka (11.d) és Szegecs Attila(11.d) diákönkormányzati tagok munkáját, illetve intézményünk médiacsapatának képviseletében Bognár Fanninak (10.b) és Sárik Kristófnak (10.c) az esemény fényképeken és videófelvételeken való megörökítését.

Bognár Fanni Pallérozóról készült fényképei: https://bit.ly/3b8YUMC